Upevnění srdečního svalu

Srdce je „malý hospodář" lidského těla. Celý život tento živý motor pracuje bez přestávky přečerpávaje tuny krve. Srdeční sval více než ostatní orgány zakouší obrovské zatížení a často je vyčerpán předčasně. Největší přetěžování představuje čas, ale ten nelze zastavit. Kromě času pracují proti srdci ještě následující faktory:
• Porucha buněčné energetické výživy.
Tak jako ostatní buňky v těle i srdeční buňky mají potřebu každodenní řádné výživy. Člověk jí většinou 3x denně, ale srdce pracuje celý den a potřebuje stálou zásobu energie, což někdy působí problémy.
• Poškození buněčných membrán buněk myokardu po útocích volných radikálů je jedna ze základních příčin stárnutí buňky. Mnohé běžné záležitosti každodenního života, počínaje obyčejným opalováním až po kouření, jsou zdroji volných radikálů, které na buňky útočí jako laviny. Proto organismus potřebuje hodnotnou antioxidační ochranu, zejména ochranu srdečních membrán myokardu.
• Jednou z nejrozšířenějších příčin vzniku narušení srdeční činnosti a vyčerpávání energetických zásob srdečních buněk je stres.
• Draslík je hlavní součástí vnitřní buňky. Má mnohostranný vliv na fungování srdce. Jeho nedostatek zapříčiňuje různé poruchy, jako je např. arytmie. Úbytek draslíku je následek stresových situací, nadměrného požívání kuchyňské soli, pití alkoholu a kávy a vyšší spotřeby sacharidů.
• Nedostatek vody v organismu vede k houstnutí krve a ke zvýšení zátěže srdečního svalu, což má za následek různé zdravotní problémy.

Regenerace a posílení srdečního svalu je velmi důležitý a nelehký úkol pro udržení kvalitního života. Přinutit srdce dobře pracovat lze chemickými přípravky, ale to není vždy nutné. Srdce pro svoji pravidelnou a spolehlivou činnost, která zaručuje naše žití, potřebuje výživu z vitaminů, minerálů a mastných kyselin na buněčné úrovni.

• Mechanismus nahromadění energie v srdečních buňkách podporuje COENZYME Q-10. S věkem se tvorba tohoto důležitého prvku snižuje, a proto je nutné jej organismu dodávat.
• Nenasycené mastné omega kyseliny představují základ buněčných membrán a zajišťují organismu energii. Uvedené mastné kyseliny jsou pro člověka životně důležité. Jejich přijímání s jídlem je zpravidla nedostatečné.
Přírodní soubor OMEGA 3/60 obsahující 60 % nenahraditelných omega 3 a omega 6 mastných kyselin nahrazuje jejich nedostatek ve stravě a zároveň působí jako antioxidant.
• Důležitý je přijem draslíku, který reguluje práci srdce a cév a zajišťuje svalovou aktivitu. Ve snadno vstřebatelné formě jej dodá přípravek Glukonát draslíku (glukonát draselný).
• Je nezbytné udržovat optimální rovnováhu zásob tekutin v organismu. Doporučuje se dávat přednost biologicky čisté vodě.

1. Coenzyme Q-10 - 1 kapsle denně během jídla
2. Potassium Gluconate - Glukonát draslíku - 1 tableta 2x denně po jídle
2. Omega 3/60 - 1 kapsle 2x denně půl hodiny před jídlem

 

Kontakt

Vladka Balcarová - konzultant zdravého životního stylu Náchod

Napište mi a já vás kontaktuji balcavla@seznam.cz