Hemeroidy

Hemeroidy sice nepatří k život ohrožujícím potížím, ale dokážou velmi znepříjemnit život. Lidé se nicméně s nimi velmi často potýkají a ptají se na ně. Je zde také obava, aby krev neznamenala hrozbu kolorektálního karcinomu.

Hemeroidy - příznaky

Příznaky hemeroidů se liší podle toho, zda se jedná o hemeroidy vnitřní či vnější. Vnější hemoroidy se nacházejí na zevním povrchu konečníku, jsou rozmístěny kruhově kolem ukončení konečníku. Při zánětu dochází ke vzniku bolestivého uzle (nahromadění krve v pleteni). Tento uzel se během několika dní svraští, protože krevní sraženina se vstřebá, ale zůstane "obal", prázdná kožní výchlipka. Ta nebolí, ale znesnadňuje hygienu kolem řitního otvoru. Ještě existuje možnost, že předtím, než se sraženina vstřebá, uzel praskne a krev z něj vyteče. Zde je nutno si hlídat pečlivě hygienu kolem řitního otvoru, protože může dojít snadno k infekci do tohoto prasklého uzlu. Pacienti pociťují často tlak a také bolestivost, protože v oblasti, kde jsou vnější hemoroidy, je hodně nervových zakončení.

 

Vnitřní hemeroidy bolestivé nejsou, protože v místě existence nejsou tato nervová zakončení. Vnitřní hemeroidy, jak název napovídá, se tvoří hlouběji v konečníku, odborně v análním kanálu. Hlavním příznakem je, kromě absence bolesti, krvácení. Může jít o odkapávání krve do mísy, ale také drobné kapičky na toaletním papíře. Dalším příznakem je možné vyhřeznutí hemeroidů ven z konečníku, což je odborně označované jako prolaps. Nejprve se samy zasunou zpět, ale pak čeká pacienty nepříjemná povinnost je zastrkovat zpět prsty. Dalším příznakem je zánět pokožky v okolí řitního otvoru.

 

Vnitřní hemoroidy

Vnitřní hemoroidy, jak název napovídá, se nenacházejí v okolí řitního otvoru, ale uvnitř konečníku. Jejich existence se může zjistit, až když objevíme krev ve stolici. Necítíme při nich bolest, protože vnitřní sliznice konečníku nad Linea pectinata je protkána citlivými nervy. K dalším příznakům patří pálení a svědění, které může být způsobeno zánětem či zvýšenou produkcí hlenu, který dráždí kůži v okolí řitního otvoru. Pokud přesto dojde k bolesti, může být způsobena řitní trhlinou (neboli anální fisurou) nebo je to způsobeno situací, kdy dojde k ucpání uzlin hemoroidálního uzle krevní sraženinou.

 

Pokud dojde k růstu hemoroidu, který původně představuje "jen" zvětšenou žílu v konečníku, může vyhřeznout až na povrch (pokud se opakuje tlak na stolici, k čemuž dochází při delším sezení na toaletě či při zácpě - jde vlastně díky tlaku směrem dolů o projev gravitace). Tyto vyhřezlé vnitřní hemoroidy nelze, na rozdíl od vnějších hemoroidů (v prvních fázích) zastrčit zpět. Vyhřezlé vnitřní hemoroidy mohou uskřinout a tento bolestivý stav je třeba řešit neprodleně operativně chirurgicky. Vnitřní hemeroidy

 

Vnější hemoroidy

U vnějších hemoroidů je tomu naopak. Krvácejí jen výjimečně, ale jsou bolestivější. Nacházejí se buď na zevním povrchu konečníku nebo trochu hlouběji (těsně před řitním otvorem). Pokud nic nehrozí, jsou rozmístěny cirkulárně kolem vyústění konečníku.Pokud ano, dochází k vzniku krevních sraženin v hemoroidálním uzlu. Potom je lepší chirurgický zákrok. Bolestivé je to proto, že v této oblasti je mnoho nervových zakončení.

 

Vnější hemeroidy

Anální fissura - řitní trhlina je bolestivé onemocnění, při kterém dochází k poranění řitní sliznice díky tuhé stolici. Konečník je velmi bolestivý a to hlavně po každé defekaci. Tato bolest může trvat až několik hodin. Bolest bývá doprovázená krvácením jasně červené krve.

 

Anální fistula neboli anální píštěl je absces nebo cysta, která se objevuje poblíž kostrče. Je to dutý systém mezi špičkou kostrče a anální oblastí. Může být původu vrozeného nebo může být získán během života. Anální absces je akutní forma zánětu s nahromaděním hnisu, kdežto zmíněný anální píštěl je chronická forma.


Prevence a léčba hemoroidů

Současná medicína toto onemocnění hodnotí jako poruchy při vyprazdňování. Ze zkušeností se domníváme, že je to však pravda jen částečná.
Jedná se o rozšíření žilních struktur u řitního kanálu - řitní žilní městky (zlatá žíla). Tudíž je jednoznačné, že se jedná o cévní onemocnění.
Hlavní příčinou jsou však soustavné – každodenní chyby ve výživě. Nasazením přirozené výživy buněk toto onemocnění je se zárukou do 3 měsíců vyléčené. Je to ověřeno u celé řady pacientů. Jednou z důležitých výživových chyb je nedostatek organické vlákniny. Pochopitelně, součástí léčby musí být detoxikace tlustého střeva a celého organismu např. Colo-Vada Plus, neboť je to důsledek onemocnění celého těla.

 Co je TŘEBA aplikovat:

1. Coral kočičí dráp - 2-3 tablety denně s jídlem.

Má hojivé účinky.

2. Koktejl “Gr  eengreen - 1,5 čajové lžičky na sklenici vody, 1 krát denně před jídlem.

3. Vojtěška (Alfalfa) - 1 tabletka 2-3 krát denně s jídlem.

Díky vysokému obsahu vitamínu K normalizuje funkci koagulační soustavy, působí preventivně vůči krvácení uzlin.

4. MSM s Microhydrinem (MSM with Microhydrin) - 2 kapsle 1-2 krát denně s jídlem.

Omezuje vznik zácpy. Je aktivním profylaktickým prostředkem proti rakovině tlustého střeva.

5. Omega 3/60- 1 kapsle 2 krát denně s jídlem.

Snižuje otoky a záněty hemoroidních tkání, napomáhá rozmělnění stolice.

 

Co je DŮLEŽITÉ aplikovat:

1. Krušina olšová (Cascara Sagrada) - 1-2 tablety před jídlem.

Přírodní projímadlo. Působí preventivně proti vzniku zácpy.

2. Vitamín B komplex (B Complex)- 1-2 tablety s jídlem. Zlepšuje trávení.

3. Bylinná směs číslo 1 (Combination One) - 1 tabletka 2 krát denně.

Má ochranné účinky a vytváří povlak.

 

Co je PROSPĚŠNÉ aplikovat:

1. Coenzyme Q-10- 2 kapsle denně.

Zlepšuje buněčné okysličování rektální sliznice, urychluje regenerační a reparační procesy.

2. HydraCel - 8 kapek na sklenici tekutiny (šťáva, voda, kompot, čaj apod.)

Zvyšuje smáčivost potravy. Snižuje napětí v konečníku.

3. Vitamín E s nanoklasterami (Vitamin E Clusters)- 1-2 kapsle denně s jídlem.

Antioxidant. Normalizuje hladinu fosfolipidů v krevní plazmě.

4. Phycotene - 1-2 kapsle denně s jídlem.eta-karoten posiluje střevní sliznici.

 

 

Kontakt

Vladka Balcarová - konzultant zdravého životního stylu Náchod

Napište mi a já vás kontaktuji balcavla@seznam.cz