Vysoký krevní tlak

Základní příčinou vysokého krevního tlaku je zvýšené namáhání arteriálních stěn kvůli trvalému nedostatku nepostradatelných živin v buňkách arteriálních hladkých svalů. To pak vede k zužování průměru artérie a zvyšování tlaku.
Z nepatentovatelných stopových prvků jde hlavně o nedostatek aminokyseliny argininu a hořčíku a dále také nedostatek vitamínů, hlavně pak vitamínu „ C", který se v těle, bohužel neukládá a náš organizmus si ho sám neumí vyrobit. Musí se proto organický vitamín „C" denně v dostatečném množství – alespoň 50 mg doplňovat.
Zásadním problémem je skutečnost, že pomocí farmaceutických léků se stav cév nedá léčit – pouze se ovlivňuje průtok krve a příp.tepová frekvence srdce. Navíc,léky typu betablokátoru (např.propanol, metoprolol, nadolol, atenolol atd.) často způsobují, že se pacientí cítí trvale unaveni a neklidní. A diuretika (např. hydrochlorothiazide a další thiazidy, chlorghalidon, furosemid, spironolacton atd.), zvyšují hladinu krevního cholesterolu a zdvojnásobuje se riziko úmrtí na srdeční záchvat. Neškodné nejsou ani dilatátory - rozšiřování cév, např. apresolin, hydralizin atd.), které u mužů způsobují impotenci a u žen způsobují snížení nebo úplné vymizení zájmu o sex. Je však pravdou, že v řadě případů mohou v pokročilém stadiu zachránit i život, takže s jejich vysazováním se musí začít opatrně, tzn. do doby, než se alespoň částečně vyléčí cévy.
Podle mých zkušeností je farmaceutická léčba zákeřná v tom, že pacient se domnívá, že je léčen, ale ve skutečnosti vývoj choroby cév pokračuje nerušeně dál!! A to je velmi alarmující. Viz další příhody v průběhu léčby pacienta včetně jeho trvalé invalidity nebo dokonce úmrtí. Ostatně, dokladem toho je fakt, že medikamenty se musí užívat pravidelně denně – při vysazení dojde k okamžitému zhoršení choroby. Navíc, medikamenty se musí brát až do konce života !! Takže se opravdu nejedná o léčbu, která by vedla k vyléčení pacienta. Jedná se tedy jen o udržování stávajícího stavu pacienta při životě – spíše živoření.
Přírodní medicínou lze ale dosáhnout zásadního obratu! Svědčí o tom celá řada pacientů, u kterých došlo k výraznému zlepšení stavu a vyléčení. Jedná se však o dlouhodobou léčbu cév tak, aby cévy byly opět pevné a pružné bez náchylnosti k praskání. Jen tak se mohou přizpůsobovat změnám v zátěži a tlaku. Že to nejde léčit rychle je důsledek toho, že se tato choroba se vyvíjí téměř od 20 ti let Vašeho života!
Neméně důležitým faktorem příčin zúžení cév je postupné vrstvení tzv.plátů na stěnách cév v celém krevním řečišti včetně kapilár – mikroskopické cévy včetně mozku. Tento stav je zapříčiněn postupným „ nabalováním“ molekul tuku na anorganické molekuly minerálů – hlavně vápníku na vnitřní část cév. Tímto chemickým procesem se tak cévy stávají těžko průchodné. Navíc v těchto místech je ohrožena správná výživa cévních buněk. V důsledku toho pak dochází k tzv. „kornatění cév“. Tzn. stav, kdy dochází ke ztrátě pružnosti a tvrdnutí cév. V důsledku toho jsou pak křehké a náchylné k praskání, což má zpravidla katastrofální důsledky.
Velmi důležitý je vývoj choroby v první fázi zastavit a to lze přírodní medicínou a detoxikací poměrně rychle.
Alarmující je fakt, že na tato onemocnění umírá v naší zemi nejvyšší počet pacientů ze všech druhů nemocí.
Všeobecně platí : V jakém stavu máme cévy, na takové úrovni máme i zdraví. Od toho se potom odvíjí i ostatní choroby jako jsou infarkt myokardu, mozková příhoda, ateroskleróza, ischemická choroba dolních končetin.

Autorem je Ludvík Dřevíkovský (regenera.cz).

Léky na vysoký krevní tlak je velmi často možné vysadit již v průběhu očistné kůry Colo-Vada Plus, jak potvzují naši zákazníci a následně se udržuje pomocí správné stravy a suplementace i nadále v normě.

 

Kontakt

Vladka Balcarová - konzultant zdravého životního stylu Náchod

Napište mi a já vás kontaktuji balcavla@seznam.cz