Vylečte 7 čaker pomocí bylinek

03.04.2018 13:07

Vylečte 7 čaker pomocí bylinek

by Leave a Comment

Vylečte 7 čaker pomocí bylinek

Bylinky mají silné léčivé vlastnosti a lidé o nich věděli již v období 2500 př.n.l. Tyto vlastnosti se průběžně zapisovaly a odborníci poukazovali na jejich schopnost propojit lidi s přírodou.

Védy jsou texty ze starověké Indie a každá z nich dokumentuje sílu rostlin, která dokáže vyléčit 7 čaker lidského těla.

 

 

Vibrační frekvence rostlin ladí s naším tělem i duší, což vyvažuje, léčí i energizuje čakry pomocí stimulace imunitního systému, eliminováním toxinů v krvi, zlepšováním krevního oběhu a regulováním průtoku kyslíku.

První čakra – kořenová

Nachází se ve spodní části páteře při kostrči. Spojuje nás se zemí. Je to místo, kde získáváme důležité živiny a uvolňujeme toxiny.

Kořenová čakra je spojením s fyzickým světem a udržuje nás v přítomnosti.

Nevyvážená kořenová čakra způsobuje problémy s nohama, chodidly, konečníkem, kostrčí, imunitním systémem, vyvolává deprese a autoimunitní problémy.

Odborníci tvrdí, že čaj z kořene pampelišky pomáhá při léčení depresí, žlučníku a vysokého krevního tlaku.

Kořenová zelenina jako mrkev, brambory, pastinák, ředkvička, cibule a česnek zklidňují kořenovou čakru.

Druhá čakra – sakrální

Nachází se pod pupkem – mezi vaječníky u žen a blízko prostaty u mužů. Spojuje se s kreativitou, tvorbou a sexualitou.

Blokována sakrální čakra se projevuje poruchami příjmu potravy, problémy s močovým ústrojím, poruchami reprodukčního systému, příležitostnými bolestmi hlavy, horečkou a citovou nevyvážeností.

Měsíček je nenáročná bylinka, která podpoří vaši kreativitu ve všech aspektech vašeho života. Na sakrální čakru velmi příznivě působí i gardénie, přezdívaná též „bylina štěstí“.

V éterických olejích nachází její kořen rozmanité využití a její květy zklidňují smysly.

Santalové dřevo léčí mnohé infekce, protože stimuluje tvorbu buněk a jejich růst. Naneste si před sprchováním na tělo olej ze santalového dřeva, nebo jej použijte jako vonný olej v domácnosti.

Můžete použít i koriandr, fenykl, lékořici, skořici, vanilku, karob, sladkou papriku, sezamová či kmínová semínka.

Třetí čakra – solar plexus

Tato čakra je sídlem emocí a pozitivní sebekontroly. Pokud je třetí čakra zablokována, cítíme se bezcenní a naše sebevědomí je dost nízké.

Deprese a úzkost nejsou jediné problémy – mohou se vyskytnout i problémy se zažíváním, vředy, cukrovkou, játry a ledvinami, anorexie, bulimie, rakovina střev a podobně.

Pro odblokování proudění energie ve třetí čakře použijte levandulový, bergamotový a rozmarýnový olej. Bergamot stimuluje trávicí systém, a tím snižuje napětí ve střevech.

Ve středomořské oblasti používají lidé rozmarýn jako základní léčivou rostlinu pro zdraví žaludku a střev. Jeho lístky se přidávají do různých pokrmů a rozmarýnový olej je velmi oblíbený v kuchyni.

Proskurník lékařský také uvolňuje tuto čakru a zmírňuje naši snahu převzít kontrolu nad životem.

 

Na vyvážení třetí čakry používejte anýz, celer, skořici, konvalinku, zázvor, mátu, meduňku, kurkumu, kmín a fenykl.

Čtvrtá čakra – srdeční

Čtvrtá čakra je centrem lásky, soucitu a odpuštění. Když je srdeční čakra blokována, nedokážeme milovat sebe ani druhých.

Po fyzické stránce lidé obvykle trpí špatným oběhem, na emocionální úrovni nám chybí empatie a na duchovní úrovni oddanost.

Čtvrtá čakra je centrem záležitostí týkajících se lásky, žalu, nenávisti, hněvu, žárlivosti, strachu ze zrady, osamělosti a schopnosti vyléčit sebe i ostatních.

Bobule hlohu přidány do čaje nebo do tinktury zvyšují důvěru v život a povzbuzují nás následovat naše srdce a cítit se přitom bezpečně. Po fyzické stránce posilují naše srdce a krevní cévy.

Pokud chcete posílit zdraví vašeho srdce, používejte kajenský pepř, jasmín, levanduli, majoránku, růži, bazalku, šalvěj, tymián, koriandr a petržel.

Pátá čakra – krční

Krční čakra kontroluje naše sebevyjádření a komunikaci. Její zablokování vede k problémům se štítnou žlázou a laryngitidě na fyzické úrovni a na emocionální úrovni způsobuje závislost.

Na mentální úrovni se projevuje nejasností myšlenek a na duchovní úrovni nejistotou. Je zodpovědná za nervozitu, strach a pocity úzkosti.

Květy červeného jetele usnadňují volný tok komunikace a sebevyjádření. Vědci z Medical Centre z Marylandské univerzity uskutečnili výzkum, jehož výsledky prokázaly, že citronový balzám dokáže léčit mnohé nemoci, včetně poruch štítné žlázy.

Eukalyptový olej má vynikající odlehčující vlastnosti. Krční čakru uklidníte podbělem, mátou peprnou, šalvějí, solí a citronovou trávou.

Šestá čakra – Třetí oko (čelní)

„Třetí oko“ se spojuje s epifýzou a intuicí. Pokud je tato čakra zablokována, chybí nám představivost a intuice, což vede k slabé schopnosti činit rozhodnutí a k sebeklamu.

Po fyzické stránce nás zatěžují problémy s ušima a očima, bolestmi hlavy, migrénami, nespavostí a nočními můrami.

Na otevření šesté čakry používejte mátu, jasmín a světlík. Světlík napomáhá vnímat jasnou a tmavou stránku jako součást celku a často se využívá při léčení problémů s očima.

Máta léčí deprese, migrény a ztrátu paměti. Posiluje spojení mezi tělem a duchem. Energizujte a vylečte svoji nerovnováhu jalovcem, pelyňkem, mákem, rozmarýnem, levandulí a makovými semínky.

Sedmá čakra – korunní

Spojuje nás s kosmickou energií vysokého duchovna. Sedmá čakra se spojuje s naší moudrostí, osvícením a transcendencí. Pokud je zavřená, nejsme duchovně propojení.

Po fyzické stránce vede zablokována čakra k depresi, poruchám nervového systému, migrénám, amnézií, poruchám pozornosti, dyslexii a dalším vážným stavem a duševním onemocněním.

Pro otevření sedmé čakry použijte levandulový květ a lotos. Levandule nás přibližuje k božské moudrosti. Často se používá k posílení meditace.

Číňané a Japonci přidávají do pokrmů lotosové listy, přičemž každá část lotosu přináší jiné výhody.

Kontakt

Vladka Balcarová - konzultant zdravého životního stylu Náchod

Napište mi a já vás kontaktuji balcavla@seznam.cz