Klystyry

24.02.2017 15:28

DOMÁCÍ KLYSTÝR - NEPLATÍ PRO STŘEVA S VÝVODEM

Ve střevě vznikají ty nejtěžší toxiny otravující tělo. Škodliviny vyvolávají křečovité potíže v našich cévách, vedou k potížím s tlakem a ničí ledviny. Tlusté střevo plné kalových usazenin tlačí ledviny k páteři, které pak nemohou dobře fungovat. Proto jsou tak důležité pravidelné výplachy střev nebo-li klystýry. Jsou mnohem lepší než návyková projímadla nebo léky, které zhoršují činnost střev a vedou k narušení pravidelné stolici.
 

DALŠÍ DŮVODY, PROČ ZAČÍT S KLYSTÝRY

  • Lepší trávení a dokonalé vylučovaní bez zápachu.
  • Zlepšuje se pokožka i vlasy
  • Zvýší se energie a radost ze života. Hypothalamus je velmi citlivý na stav každého orgánu v těle a zároveň je propojen s centrem příčného trakčníku, proto mají nečistoty v těle přímý vztah k psychice. Je dobré vědět, že určitá místa tlustého střeva mají přímou souvislost s dalšími orgány
  • Hnití a kvašení je největším nepřítelem mozkomíšního moku. Je-li tato životně důležitá tekutina znečištěna, vede to k předčasné senilitě
  • Srdce je velmi ovlivňováno konzumací koncentrované škrobovité stravy, která v tlustém střevě vytváří nadměrné množství uhlíku, jež vytváří plyn kyseliny uhličité. Plyny z tlustého střeva se mohou osmózou dostat do každé části těla. Když se vzduchová bublina dostane do blízkosti srdce, může způsobit poruchu srdeční činnosti
  • Městnání zbytků nevyloučené stravy může také nepříznivě ovlivnit a mačkat dělohu ženy. 
  • Schopnost štítné žlázy využít jód - záleží na čistotě tlustého střeva. U „strumy“ (zvětšení štítné žlázy) střevní výplachy proto velmi urychlí absorpci jódu a tím se zvýší i duševní aktivita postiženého


Z knihy "Tlusté střevo bez zácpy" - Dr. Norman Wolker

„Tyroxin, hormon štítné žlázy, řídí látkovou výměnu v těle, což je jeho zákonitá funkce. Štítná žláza; ale i tlusté střevo, se úzce podílejí na látkové výměně. Funkci štítné žlázy řídí hypofýza (podvěsek mozkový). Práci hypofýzy střeží hypotalamus v mezimozku. Nepotřebujeme velké představivosti, abychom poznali, jaký skvělý orgán si náš Stvořitel vymyslel. Udělal, jako vždycky, něco dokonalého. Člověk se svojí svobodnou vůlí, která mu byla dána, ponižuje svoje tělo tím, že podléhá své chuti k jídlu, místo aby živil tělo přírodní, nezpracovanou, nezkaženou potravou, která je vhodná k jeho obnovení a regeneraci.“

Díky našim klientům a také díky sebe-zkušenosti jsme zjistili, že čisté střevo je opravdu základem nejenom detoxikace, ale i našeho zdraví. Začátky nejsou jednoduché.

VYTVOŘTE SI PRO OČISTU STŘEVA NADŠENÍ A POZITIVNÍ PŘÍSTUP - BEZ NĚJ VÁM TO PŮJDE VELMI TĚŽKO

Irigátor (klystýr) zakoupíte ve zdravotních potřebách - nejlépe vak na 2l s kohoutkem na zastavení tekutiny. Pokud se jedná o ženu, je vhodné si zakoupit klystýr s nástavci, pak můžete dělat i výplachy pochvy. Voda by měla být převařená a měla by mít teplotu lidského těla. Použít můžete vodu se solí, s citrónem nebo různé bylinkové nálevy. Irigátor (nádobka s tekutinou) zavěste na stěnu v koupelně do výšky očí, aby voda měla spád. Z nádobky vede hadička s otočným kohoutkem na konci, která se po namáznutí olejem nebo krémem zavádí do konečníku. Každý si hloubku zavedení musí najít sám. Posouváním hadičky sami zjistíte, jaká je pro vás vhodná hloubka zavedení, aby tekutina mohla volně protékat. Někdo zavádí hadičku až po kohoutek. Klystýr provádíme v kleče na čtyrech s hlavou dolů, opřenou o ruce nebo na levém boku. Dýcháme zhluboka ústy do břicha, abychom břichomoje.jpg
zcela uvolnili. Pak otočíme ventilek a voda začne volně proudit do střev. Uvidíte, kolik tekutiny vaše střeva budou moci přijmout. Pokud cítíte tlak, můžete vodu zastavit, chvíli počkat, rozdýchat do břicha, břicho také promasírovat ve směru hodinových ručiček a pak zase pokračovat v napouštění. Můžete cítit intenzivní tlak, ale nesmíte cítit bolest. Objem střev se tekutinou zvětší. Snažte se vodu v břiše udržet co nejdéle - nejlépe 15 až 20 min, což vám zpočátku zřejmě nepůjde, ale nic se neděje, můžete napuštění i několikrát opakovat. Budete překvapení, kolik usazeniny odlepených ze stěn, se vyplaví ven.

Každý začátečník 2l zvládne asi tak na 4 přerušení s vyprázdněním.


PŘED KLYSTÝREM MUSÍ BÝT PRÁZDNÝ ŽALUDEK
Při počáteční očistě se doporučuje přijímat klystýr
1 až 2 týdny - denně
3. týden       - každý druhý den
4. týden       - každý třetí den
5. týden       - každý čtvrtý den
...dále pak pro dokonalou očistu a obnovu střeva pokračujeme jednou za 7 až 14 dní nebo když cítíme potřebu, protože víme, že byl v našem stravování nějaký úlet. Nejlépe při zdravém stravování do 40 let 1x za 14 dní a v dalším věku 1x za 7 dní.

Je třeba si uvědomit, zda se chcete léčit nebo zda se chcete uzdravit, protože vaše tělo není popelnice. Začněte se stravovat zdravě, sportujte, dodržujte pitný režim a uvidíte, jak velké pozitivní změny pocítíte na vašem těle a jak se najednou budete cítit.


KLYSTÝRY NEPLATÍ PRO STŘEVA S VÝVODEM.

Onkologický nález tlustého střeva je způsoben totálním zanedbáním vlastního zdraví, které si člověk způsobí sám svými stravovacími návyky a životním stylem. Nechcete-li změnit svůj životní styl a stravování, choďte alespoň pravidelně na preventivní lékařské kontroly - kolonoskopii. Během pravidelného vyšetření tlustého střeva vám bezbolestně budou odstraněny menší polypy, které do určité velikosti nikdy nejsou zhoubné. Kdo na tato vyšetření nechodí, polypy časem dorostou do jisté velikosti a "zhoupnou se" do onko-nálezu!!!


Klystýry dělíme na:
1.) očistné
2.) léčivé
3.) mini-klystýry - zde je ideální irigátor v podobě balónku


1.) Očistné klystýry provádíme pomocí 1,5 - 2 l převařené vody, můžeme ji trošku osolit; lze použít heřmánkový čaj, přidat citrónovou šťávu a podobně. Je velmi účinným očistným a léčebným prostředkem. Neměli bychom se jich bát, ale ani je aplikovat příliš často, protože časté aplikace mohou narušit střevní mikroflóru. Z tohoto pohledu je vhodná aplikace obden, ale ne příliš dlouho, případně současně užívat Lactobacilus Acidophilus na úpravu mikroflóry tlustého střeva.

2.) Klystýry léčivé jsou vhodné až po očistných, kdy aplikujeme do střeva pouze 150 - 200 ml léčivého čaje např čaj z měsíčku, zeměžluče, jitrocele, nebo dle rady lékaře či bylináře. Toto malé množství už zůstane ve střevě, protože nevzbuzuje vyprazdňovací reflex.

3.) Mikro-klystýr - je druh klystýru s použitím léčivého čaje o objemu 100 - 125 ml, aplikované bez předchozího očistného klystýru. Tuto proceduru lze doporučit zejména tam, kde je nutná častější aplikace a podání velkého klystýru by mohlo působit dráždivě, např. při léčbě vředové choroby tlustého střeva, apod. Tento klystýr můžeme aplikovat denně a podáváme je zásadně po stolici.

Ideální je zdravý selský rozum a naslouchat svému tělu. Snažte se vzniku chorob předcházet, to je vždy mnohem jednodušší, než je složitě léčit. Dopřejte střevům i sobě možnost návratu k úplnému zdraví, které znáte z doby svého mládí a kdo se cítí zdráv, pamatujte - prevence je vždy nejideálnější ve všech směrech.

 https://youtu.be/kYv3r3jtbyA

Kontakt

Vladka Balcarová - konzultant zdravého životního stylu Náchod

Napište mi a já vás kontaktuji balcavla@seznam.cz