Daily delicious polévka ze zralých rajčat a brokolice

03.05.2017 12:46
  • 525 g
  • VLASTNOSTI
  • Skvělý zdroj proteinů a vlákniny
  • Rychlá a pohodlná příprava
  • Zasytí bez nadbytečných kalorií

Způsob přípravy:

2 odměrky (35 g) suché směsi zalijte 210 ml vroucí vody a pečlivě promíchejte. Za 2 minuty je polévka připravena ke konzumaci.

ZÁKLADNÍ SLOŽKY

Rajčata

Obsahují draslík, který podporuje zdraví srdce a také vápník a hořčík, které pomáhají udržet pevnost a hustotu kostí. Je v nich železo, nutné k prevenci proti chudokrevnosti, zinek, zlepšující stav pleti a vlasů a fosfor. Rajčata pomáhají uchovat mládí a krásu tím, že zásobují organismus vitamíny skupin  В, А, Е a С. Ale hlavně jsou bohaté na lykopen, který pomáhá odvrátit mnohé zdravotní problémy.

Brokolice
Brokolice – jeden z nejchutnějších druhů kapusty a opravdická pokladnice cenných výživných látek při malém obsahu kalorií. Brokolice je bohatým zdrojem vápníku, kterého obsahuje tolik, kolik je ho například v mléce a dále draslíku, železa, kyseliny listové a vzácného vitamínu K, který je nezbytný pro normální tvorbu krve.

Z brokolice se získává látka sulforaphane, která – jak dokazují pokusy – pomáhá udržet zdraví mléčných žláz, dělohy a tlustého střeva.

Brokolicový protein je, co se výživné hodnoty týče, srovnatelný s vejci nebo dokonce s masem. Stejně jako ony obsahuje i hodně vlákniny, která napomáhá odstraňovat z organismu toxiny.

Proteiny rohovníku obecného a slunečnice

Dva druhy rostlinného proteinu, který ideálně vyhovuje vegetariánům. Oba se vyznačují bohatou paletou aminokyselin, vysokou výživnou hodnotou a mimořádnou nízkokaloričností.  Organismus je snadno a rychle stráví a vstřebá a navíc dodávají polévce ořechovou příchuť.

 

SLOŽENÍ

Zralá rajčata, kukuřičný maltodextrin (zahušťovadlo), mouka ze semen rohovníku obecného, protein ze semen slunečnice, cukr, guma guar (zahušťovadlo), potravinářská jodizovaná sůl, přírodní barvivo ze šťávy červené řepy, bramborový škrob, pórek, brokolice, směs koření (oregano, bazalka, petržel), aromatizátor (obsahuje celer), černý pepř.

Kontakt

Vladka Balcarová - konzultant zdravého životního stylu Náchod

Napište mi a já vás kontaktuji balcavla@seznam.cz