Mikroskop světlé pole

  ŠKOLENÍ NA MIKROSKOP - SVĚTLÉ POLE

      Skenování krve pomoci mikroskopu umožňuje určit:

  1. Stav erytrocytů, jejich pohyblivost v plazmatu, stupeň agregace (slepování do „monetárních sloupků“) a (vznik chaotické celkové agregace).
  2. Stav leukocytů charakterizujících základní vlastnosti imunitního systému ve velikosti makrofágů (v porovnání s erytrocyty) a schopnosti k fagocytóze, která je dobře patrná při skenování.
  3. Stav trombocytů, tendence ke vzniku krevních destiček a přítomnosti agregace jako rozhodujícího faktoru ke vzniku trombů.
  4. Stav tekuté složky krve – plazmatu, stupeň jeho čistoty, přítomnost nebo nepřítomnost mikroorganizmů, fyziologických (například cholesterol)  nebo patologických jevů.

 

Metoda fázového a kontrastního mikroskopického rozboru živé kapky krve, nehledě na svůj složitý název, vypadá dost jednoduše. S pomocí automatické jehličky , vám prakticky bezbolestně odebere kapku krve, která se umístí na sklíčko. V průběhu 15-20 minut, při zvětšení pomocí fázového a kontrastního mikroskopu, můžete pozorovat na počítačovém monitoru reálné události odehrávající se ve Vaší živé kapce krve.

 Dozvíte se o přítomnosti parazitické infekce, zdrojích možných a existujících onemocnění.

Kdo už má mikroskop – uveďte v žádosti , kdo nemá – můžeme doporučit:

Mikroskop: https://www.binox.cz/laboratorni-mikroskopy/mikroskop-delta-optical-evolution-300-plan/

kameru : httpHYPERLINK "https://www.binox.cz/mikroskopy-kamery/digitalni-okular-kamera-3-mpx/"://www.binox.cz/mikroskopy-kamery/digitalni-okular-kamera-3-mpx/